Outdoor Sportlar

Offroad Safari

Kemer, doğası ve coğrafi konumu nedeniyle jeep safarilerine de ev sahipliği yapar. Kemer’in bu özelliğini bilenler her geldiklerinde mutlaka bu safarilere katılır. Rehberli şekilde yapılan bu safariler misafirlere heyecan dolu dakikalar yaşatır.
Bölge, misafirlerine safari konusunda da birbirinden farklı parkurlar sunar. Bu parkurlar yine doğal çevrenin sunduğu eşsiz manzara eşliğinde yapılır. Eğlenceli ve adrenalin dolu dakikalar yaşamak isteyenlerin tercihi haline gelen safariler yerli ve yabancıları bağımlı hale getiriyor.

Tırmanış

Tarihi Likya Yolu üzerinde olan Olimpos; muhteşem doğası , büyüleyici sahili ve en önemlisi birbirinden güzel tırmanış sektörleri ile seyahat edenlerin uğrak yeridir. Muhteşem kireç taşı ve farklı tarzlardaki kaya yapısı Olympos’u tırmanıcılar için daha da çekici kılmaktadır . Sektörlerinde kolay ve zor rotaları beraber barındıran , pozitif eğimli rotalardan dev negatiflere ,teknik gerektiren yüzey rotalarından kolonetlere  uzanan bir tırmanış serüvenidir  Olimpos. 10 a yakın farklı tırmanış sektöründe  250 den fazla rotası bulunmaktadır. Yaz aylarında gölge sektörlerde kışın ise hemen hemen bütün bölgede tırmanma imkanı vardır.İkiz Kayalar/Karataş

Çamyuva ile Kemer arasında birbirinin ikizi misali tıpatıp aynı olan İkiz Kayalar yanyanadır. Bu kayalar volkaniktir. Diğer adı Karataş olan İkiz Kayalar, zorlu bir kaya tırmanma noktası olup her yıl tırmanış tutkunlarını bir araya getirmektedir.

Doğa Yürüyüşü (Trekking)

Kemer, doğaseverlere sunduğu yürüyüş parkurları ile de çok zengin. Kemer’i çevreleyen dağlarda çok fazla sayıda ve çeşitte yürüyüş parkuru bulmak mümkün. Bu parkurlar zorluk derecelerine göre de sınıflandırılabiliyor.  Yürüyüşler esnasında Kemer’in eşsiz doğası da yürüyüşçülere eşlik ediyor. Likya youlu boyunca eşsiz bir manzara ile karşılaşan macera severler sıkılmadan seyahat edebiliyorlar.Kemer şehir merkezinin hemen yanındaki ormanlık alandan başlayan parkurlar, günübirlik ve bağlantılı rotalarda kamplı olarak yürüyüş yapma imkânı da sunuyor. Yürüyüş parkurları ile deniz kenarından başlayıp Beydağlarının yüksek zirvelerine kadar çıkabilirsiniz.

Yamaç Paraşütü

Yamaç paraşütü uçuşu ile Kemer serüveninize bir serüven daha ekleyebilirsiniz. Yamaç paraşütünü daha önce denememiş olmanız bir engel teşkil etmiyor. Yamaç paraşütünde uzman yetkililer ile birlikte bu deneyimi yaşama şansınız her zaman geçerlidir. Olympos’tan bir yamaç paraşütü ile süzülerek uçmanız gerçek tanrısal bir serüvendir. Tahtalı’dan yapılan yamaç paraşütü uçuşu sayesinde sadece Alanya’dan Kaş’a kadar olan doğal manzarayı seyretmekle kalmayıp, Tahtalı ve Bey Dağları üzerinde yaşayan bir çok yabani canlı yaşamınıda havadan keşfetme olanağı bulacaksınız. Yamaç Paraşütü ile Toroslar’ın zirvesinden Akdeniz’in kumsallarına saatlerce kuşlar gibi süzülerek inecek , doğanın yeşil ve denizin mavi tonunun kucaklaşmasını gökyüzünden izlemenin ayrıcalığını yaşayacaksınız.

Enduro & ATV

EnduroEnduro motosikletler; doğa sporları konusunda uzmanlaşmış, yumuşak süspansiyonlu cross motorlardır. Özellikle 2000’li yıllardan sonra yaygınlaşan ve günümüzde pek çok tutkunu olan bu sporu Kemer’in muhteşem doğası ve tarihi patikalarında deneyerek bambaşka bir heyecan yaşayacaksınız.

ATV

ATV Safari 4 tekerlekli motorlar ile bazen çamurlu bazen sulu dereler ile tamamen manzara ve doğa dolu bir ortamda yapılan, adrenalin ve heyecan dolu müthiş bir spordur. Bu deneyimi yaşamak için araba kullanmayı bilmenize ya da ehliyet sahibi olmanıza gerek yok. Kısa bir tanıtım bilgisi ve bir kaç metre deneme ve ısınma sürüşünü gerçekleştirdikten sonra ATV motoruna tamamen hakim olmayı başarabilirsiniz. Kemer’in dağ yolları sizi bekliyor. Kemer’in çevresinin dağlarla ve yükseltilerle çevrili olması sebebiyle, ATV Safari tutkunları kısa bir yolculuk sonrasında kendilerini macera içinde bulabiliyor.

Kanyon Yürüyüşü

Kanyon Yürüyüşü en heyecanlı ve en zevkli outdoor sporlarından biridir ancak bir o kadar da yorucudur. Kanyon Yürüyüşü gerçek bir mücadeledir. Metrelerce yükseklikteki dik kanyon duvarlarının arasından geçen dar ve derin su yatağını kimi zaman yürüyerek kimi zaman yüzerek çoğunlukla şelalelerden ipler ve diğer teknik donanım yardımıyla inerek ya da metrelerce yükseklikteki kayalardan doğal su göletlerine atlayarak geçeceksiniz. Antalya doğası itibariyle Kanyon Yürüyüşü tutkunları için en güzel bölgelerden birisidir. Özellikle Göynük Kanyonu engebeleri ve serin sularıyla her yıl bir çok outdoor spor tutkununu bir araya getirmektedir.