Su Sporları

Dalış

Kemer’in eşsiz denizi dalış turizmi için de büyük bir potansiyel oluşturuyor. Bu özelliği ile Türkiye’nin en önemli dalış merkezlerinden biri haline gelen Kemer, her sene binlerce dalış tutkununa mavi derinlikleri keşfetme imkanı sağlıyor.

Akvaryumu andıran denizi ile bünyesinde çeşitli dalış alternatiflerini bulunduran Kemer, yılın her mevsiminde dalış imkanı sunmaktadır. Özellikle Üç Adalar, Büyük Burun, Tekirova, Çamyuva, Göynük beldeleri sahillerinde bulunan çeşitli dalış resifleri ve merkezleri ile meraklılarını bölgeye çekmektedir. Dünyada 100 dalış bölgesinden birisi olarak gösterilen ve 1.Dünya Savaşı sırasında batırılan Paris 2 savaş gemisi enkazı da Kemer Marinası açıklarında bulunmaktadır.

Kemer’de 5’e yakın dalış okulu bulunmakta ve yılın her mevsiminde hizmet vermektedir. Kemer kıyılarında çok çeşitli balık türleri yer alırken, özellikle Ağustos ve eylül aylarında, orkinos sürüleriyle karşılaşıldığı gibi yunus ve fok balığına da rastlamak mümkün. Ayrıca Caretta Carettalar da Kemer’in bir başka misafirleridir.

Su Kayağı

Kemer’de pek çok su sporu imkanı bulunmaktadır. Bölgesel avantajları sayesinde Kemer yılın her ayı su kayağı için uygun bir ortam sunmakta. Gerekli ekipmanları, Kemer sahil şeridi boyunca pek çok farklı yerden temin edebilirsiniz. Daha önce bu sporu denemeyenler için de işin profesyonellerinden eğitim almak ve yeni deneyimlere yelken açmak mümkün. Kemer tatilinizi, su sporları etkinlikleriyle daha da eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.